Bardzo często od naszych podopiecznych słyszymy że “jem bardzo mało i nie chudnę” jaka jest tego przyczyna? już tłumaczymy!

Organizm ludzki potrzebuje określoną liczbę KCAL aby odpowiednio funkcjonować, jest coś takiego jak PPM – podstawowa przemiana materii czyli liczba KCAL jaką potrzebujemy by spełniać podstawowe funkcje życiowe czyli po prostu oddychać, myśleć, poruszać ciałem. Jest też coś takiego jak CPM czyli całkowita przemiana materii, jest to kaloryczność jaką potrzebujemy by spełniać podstawowe funkcje życiowe + cała aktywność jaką mamy w ciagu dnia nie zależnie co robimy i to jest dopiero nasze 0 kaloryczne aby organizm funkcjonował poprawnie.

Gdy jemy za mało kcal dziennie to jest to sygnał dla organizmu że brakuje paliwa i trzeba coś zrobić aby czerpać energię do wykonywanych tych podstawowych funkcji z jakiegoś innego źródła gdy brakuje tego jedzenia, w tym momencie organizm zaczyna zwalniać metabolizm by mógł łatwiej gromadzić zapasy w postaci tkanki tłuszczowej aby później czerpać z niej energię właśnie gdy brakuje mu tej energii z podawanych KCAL, dlatego właśnie jedzenie zbyt małej ilości jedzenia jest równie złe jak podawanie zbyt dużej ilości jedzenia gdyż w tedy organizm nie jest w stanie przepalać tych kcal co też prowadzi do gromadzenia tkanki tłuszczowej.

Zatem najlepszym rozwiązaniem jest obliczenie przez osobę profesjonalną, najlepiej z doświadczeniem, która powiem wam jakie jest wasze CPM i w zależności od celu dodajecie lub odejmujecie kcal o ok 100 na początek i sprawdzacie co się dzieje. Kalkulatory kcal internetowe podają tylko przybliżoną wartość CPM lub PPM, dlatego tak ważne jest aby skorzystać w tym celu z usług profesjonalistów w tej dziedzinie którzy wezmą pod uwagę twój wiek, wzrost, wagę, pracę, aktywność fizyczną oraz aktualne odżywianie by wyprowadzić cię na odpowiednią drogę.

Wybierz pakiet dla siebie i odbierz dopasowaną do Ciebie dietę:

Zapisz się na listę oczekujących na RABAT!

Rozumiemy że nie udało Ci się skorzystać z aktualnego rabatu, ale aby kolejna promocji Ci nie umknęła, zapisz się na listę oczekujących na nowy kod rabatowy, jak tylko rozpocznie się nowa promocja, to od razu otrzymasz wiadomość na e-mail z informacją! :)

Zapisane! Sprawdź teraz pocztę aby się upewnić czy dochodzą wiadomości do Ciebie od nas, sprawdź też w spam.